وصول ۴۷۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی در فارس

حمیدرضا محمد ابراهیمی با بیان اینکه در این مدت ۳۳۰ هزار میلیارد ریال منابع درآمدی جدید شناسایی شد که تاکنون از پرداخت مالیات دور مانده بود، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب پرداخت مالیات را یک فریضه و فرار مالیاتی را نیز یک جرم دانسته اند چرا که فرار مالیاتی به همگان ضرر می‌رساند.

او یادآور شد: سازمان امور مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی اداره‌ای تشکیل داده و با راهکار‌های مختلف از جمله سامانه ۱۵۲۶ این جرم را پیگیری می‌کند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس ادامه داد: در سه سال اخیر ۳۶۰ هزار میلیارد ریال مالیات در استان فارس وصول شد که بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد ریال آن به حساب خزانه واریز شد و بیش از ۵۵ هزار میلیارد ریال نیز به شهرداری ها، دهیاری‌ها و عشایر فارس پرداخت شد.

او گفت: از ۳۰۸ هزار میلیارد ریال مالیات واریزی به خزانه، یک درصد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای خرید و تقویت بنیه امکانات بهداشتی مناطق محروم هزینه شد.

محمدابراهیمی گفت: خرداد ماه فصل تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل و اشخاص حقیقی است، و این اشخاص وظیفه دارند اظهار نامه مالیاتی سال گذشته خود را تسلیم کنند.

او افزود: با توجه به رخداد شهادت رئیس جمهور فقید، سازمان امور مالیاتی به منظور استفاده بهتر مردم ازتسهیلات تبصره ۱۰۰، مهلت تسلیم اظهار نامه را تا ۱۵ مرداد ماه تمدید کرد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس اظهار کرد: مسئاله مالیات اهمیت بالایی دارد تا جایی که دشمنان کشور نیز بر روی این مساله کار می‌کنند.

او با اشاره به تاثیر پرداخت مالیات بر تامین مالی و نقدینگی کشور، گفت: تحریم سیستم بانکی کشور از سوی دشمنان نیز با هدف ایجاد خلل در نقدینگی کشور انجام می‌شود.

محمد ابراهیمی بیان کرد: با توجه به تلاش‌های دشمن برای ایجاد خلل در نقدینگی کشور، پرداخت مالیات نیز ابزاری برای مبارزه با استکبار است.

او یادآور شد: قانون برای مشاغل با درآمد‌های پایین معافیت‌های مالیاتی بسیاری در نظر گرفته است و این معافیت‌ها سبب شده تا کسانی که توان مالی پایینی دارند، مشمول مالیات نشوند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: میز خدمت اظهار نامه مالیاتی در اداره کل امور مالیاتی فارس برپا شده و اشخاص حقیقی می‌توانند حضوری نیز مراجعه کنند تا راهنمایی شوند و اطلاعات خود را تکمیل کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز
اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار