وصول ۸۰۰ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور

احسان خاندورزی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه این استان از توسعه اقتصادی عقب مانده است، اظهار داشت: بنابراین باید تلاش شود تا سیاست‌های اقتصادی در این استان به‌صورت مستمر دنبال شود تا به نقطه مطلوب برسیم.

وی افزود: چرخش سیاست‌ها و تخصیص منابع اعتباری به رفع ناترازی‌ها در چهارمحال و بختیاری کمک می‌کند، سیستم‌های پیش‌رو برای محرومیت‌زدایی در استان‌های کم‌برخوردار مورد توجه جدی است.

خاندوزی با بیان اینکه درآمد‌های مالیاتی وصول شده در چهارمحال و بختیاری پارسال حدود سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود، یادآور شد: مجموع درآمد‌های مالیاتی کشور در سال گذشته، ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بود، اساسا برنامه نداریم تا استان‌های کم‌برخوردار را برای اخذ مالیات تحت فشار قرار دهیم.

وی گفت: تمرکز سازمان امور مالیاتی اخذ مالیات از مودیان مالیاتی بزرگ و افرادی است که فرار‌های مالیاتی بزرگ دارند، سال گذشته ۱۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات از شرکت‌های بزرگ دریافت شد.

بیشتر بخوانید

وجود شفافیت اقتصادی در چهارمحال و بختیاری

خاندوزی با اشاره به اینکه افرادی که درآمد کافی برای گذران زندگی ندارند از پرداخت مالیات معاف هستند، خاطرنشان کرد: افرادی که درآمدشان بالاتر از هزینه‌های زندگی آنهاست باید مالیات پرداختی کنند، فرار‌های مالیاتی بسیار اندک است.

وی با بیان اینکه دو دسته تسهیلات بانکی در کشور پرداخت می‌شود، بیان داشت: تسهیلات خرد در حوزه فرزندآوری، مسکن، ازدواج و... و تسهیلات بزرگ به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی پرداخت می‌شود.

خاندوزی بیان کرد: به‌علت سیاست‌های انقباضی و کنترل نقدینگی پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی بر اساس اولویت انجام می‌شود.

وی در خصوص درگاه ملی صدور مجوزها، ادامه داد: صدور مجوز‌ها به واگذاری زمین و تغییر کاربری گره خورده است و این فرآیند شفاف نبود، باوجود مقاومت‌ها درگاه ملی صدور مجوز‌ها راه‌اندازی شد.

باشگاه خبرنگاران جوان چهارمحال و بختیاری شهرکرد
اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار