72 درصد آمریکایی‌ها بایدن را دارایی توانایی شناختی نمی‌دانند

بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا که پس از اولین مناظره برای انتخابات 2024 انجام شده، 72 درصد از مردم این کشور جو بایدن را دارای توانایی شناختی برای ریاست جمهوری نمی‌دانند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بر اساس نظرسنجی سی‌بی‌اس، 72 درصد از شهروندان آمریکا معتقدند که بایدن از نظر ذهنی برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور ناتوان است.

بر اساس این بررسی، 72٪ از پاسخ دهندگان به بایدن اعتماد ندارند و فقط 27٪ معتقدند که او سلامت شناختی و ذهنی برای ریاست جمهوری دارد. در ابتدای ماه، 65 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی مشابه گفتند که بایدن نباید برای انتخاب مجدد وارد مبارزه انتخاباتی با دونالد ترامپ شود، در حالی که 35 درصد ابراز اطمینان کردند که بایدن می تواند رئیس جمهور شود.

کمپین بایدن: مناظره روند رقابت را تغییر نداده است

در مورد دونالد ترامپ، نظرات شرکت کنندگان در نظرسنجی متفاوت است. 50 درصد معتقدند که وضعیت سلامت روان این سیاستمدار به او اجازه می‌دهد تا به مبارزه برای بازگشت به کاخ سفید ادامه دهد و 49 درصد معتقدند که ترامپ صلاحیت ندارد.

نتایج این نظرسنجی در حالی است که هفته گذشته یک مناظره از قاب شبکه سی‌سی‌ان بین ترامپ و بایدن پخش شد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان رئیس جمهور سابق آمریکا در این مناظره پیروز شد.

همچنین در حالیکه بسیاری از وضعیت سلامت بایدن برای شرکت در یک رقابت سخت با ترامپ ابراز نگرانی می‌کنند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که کامالا هریس معاون بایدن در حالت آماده باش برای نامزدی حزب دموکرات است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار